Grandhotel Hong Kong (2017)

ČÍNSKÝ NÁRODNÍ CIRKUS již popáté navštíví Českou republiku. V lednu 2017 se můžete těšit na celkem 6 vystoupení v 5 městech ČR. I tentokrát si akrobaté připravili nový program s názvem „GRANDHOTEL HONG KONG – Svět návštěvníka Říše středu“.

Nová show, nová čísla, nové divy a zázraky!

Termíny představení:

15. 1. 2017 od 19:00 – PARDUBICE, Tipsport arena
16. 1. 2017 od 19:00 – OSTRAVA, OSTRAVAR ARÉNA
17. 1. 2017 od 19:00 – BRNO, Hala Vodova
18. 1. 2017 od 19:00 – PRAHA, Kongresové centrum
19. 1. 2017 od 19:00 – PRAHA, Kongresové centrum
20. 1. 2017 od 19:00 – ČESKÉ BUDĚJOVICE, Budvar Aréna

Délka představení je 2 hodiny a 30 minut včetně přestávky.

Čínský národní cirkus v posledních letech předváděl evropskému publiku fascinující příběhy s legendárními památkami, městy a dalšími úchvatnými místy Číny. Čínská kultura, zvyky a tradice jsou od evropské kultury natolik odlišné, že stále znovu a znovu fascinují návštěvníky představení Čínského národního cirkusu. Po úspěších show jako byly Shanghai Nights, Zakázané město či Chinatown, přichází na řadu poslední chybějící skvost z Říše středu: HONG KONG!

Hong Kong byl od poloviny 19. až do konce minulého století britskou kolonií v Jihočínském moři, obklopený velkou všudypřítomnou Čínou. Vzhledem k této poloze byl a je Hong Kong světem mezi světy, který vzkvétal a vzkvétá v oblastech obchodu, ekonomiky i počtu obyvatel. Dnes je tento region jednou z nejhustěji obydlených oblastí světa. Vše se tu děje rychle a překotně, a to také určuje charakter města, mění čínské tradice, ovlivňuje život obyvatel, přináší růst obchodu a svým způsobem představuje hlavní asijské obchodní centrum. Dlouholetá tradice zavazuje, ale přechod na nový moderní svět je zřejmě nezadržitelný a je ho cítit všude. Hong Kong tak má své výsadní místo v celosvětové konkurenci obchodních center skutečně předurčeno.

Nová show GRANDHOTEL HONG KONG, jako metafora, odráží tuto napjatou situaci, boj jednotlivých vlivů a míchání kultur, v podobě starého viktoriánského GRANDHOTELU. Zde se setkávají lidé z celého světa, lidé z různých společenských vrstev, různého věku i různých názorů na svět. Všichni se však chystají ponořit do tajemného světa čínské kultury a tradic, aby prozkoumali a pochopili místní podnikání, obchodování nebo jednoduše našli své životní štěstí. Tajemství a kouzlo úspěchu je prezentováno tradiční asijskou poezií, která společně s neuvěřitelnou akrobacií přináší zábavu, smích a neskutečně krásný pocit z neznámého světa.

Akrobatická čísla jsou tak vynikající, že vedou ke gejzírům nadšení a ovacím ve stoje prakticky po každém čísle. Cirkusová čísla jsou obrazem Asie, magická čísla zase ohromující, umělci všechny okouzlí a klauni pořádně zahrají na vaši bránici. Oceňovaná akrobacie Říše středu překračuje a porušuje zákony gravitace a lidská mysl nechápe, jak je něco takového vůbec možné. Krásná dívka jako had, elegantní akrobat v neuvěřitelně dokonalém čísle akrobacie na rukou, charismatičtí žongléři s obrovskými vázami, klauni a akrobaté – to vše jsou kousky mozaiky, které tvoří jedinečný a jednolitý celek Hong Kong Hotel a berou diváka na výlet, který opravdu nemá obdoby. Nechte se přenést do podivného a přesto tak fascinujícího světa světově uznávanými a oceňovanými umělci.