Hedvábná stezka (2012)

Poprvé do České republiky přijede světoznámý ČÍNSKÝ NÁRODNÍ CIRKUS, který oslňuje diváky po celém světě svým neuvěřitelným akrobatickým a artistickým uměním. Zapomeňte na české cirkusy s klauny a cvičenými zvířaty, v tomto programu uvidíte nejlepší artisty a akrobaty z Číny, kteří Vám předvedou bezkonkurenční a neopakovatelnou show, která vychází z více než 2 000 let tradice.

Čínský národní cirkus sestavuje každoročně nový program, v Praze se představí s aktuální show Hedvábná stezka. „Měl jsem tu čest zúčastnit se premiéry nového představení, 27. 12. 2011 v Drážďanech, a je to skutečně úžasné a dech beroucí představení. Reakce publika a závěrečný 10ti minutový potlesk jsou toho jasným důkazem“, říká Jan Lepša za pořadatele TICKET ART PRODUCTION.

Vystoupení má vlastní příběh – příběh začíná na letišti v Pekingu, odkud mají akrobaté letět ro Evropy, ale všechny odlety jsou náhle zrušeny a jim nezbude, než se vydat na cestu tradiční Hedvábnou stezkou a je jasné, že cestou nebude nouze o dobrodružství. Cesta vede přes poušť, hory i malebná údolí. Ocitneme se poblíž Velké čínské zdi, navštívíme Budhistický chrám, Samarkand – město Pohádek tisíce a jedné noci, pravý orientální bazar a mnoho dalších krásných míst.

Přepadnou nás loupežníci, objevíme tajemství pravého čínského hedvábí, opijeme se v krčmě a potkáme spoustu zajímavých pocestných. Dozvíme se poselství pro naše vlastní životy a hlavně se setkáme se zcela odlišnou a přesto tak nádhernou kulturou „Východu“.

To všechno a mnohem mnohem více v sobě skrývá příběh Hedvábná stezka, v podání Čínského národního cirkusu.

CO JE HEDVÁBNÁ STEZKA?

Hedvábná stezka je starověká obchodní trasa spojující Čínu s Malou Asií a Středozemním mořem. Její celková délka po souši a po moři činí asi 8 000 km. Obchod po Hedvábné stezce byl důležitým faktorem při rozvoji velkých starověkých civilizací a pomohl položit základy moderního světa.

ČÍNSKÝ NÁRODNÍ CIRKUS

Jejich vystoupení v evropských metropolích vidělo již více než 8 milionů návštěvníků a soubor vždy sklízí bouřlivé neutuchající ovace po každém akrobatickém čísle. Je to způsobeno také unikátností projektu, umělci Čínského národního cirkusu nemají po světě žádnou konkurenci a nastavují opravdu vysokou laťku, ke které se zatím nikomu nepodařilo ani přiblížit, natož ji překonat. Z hlediska počtu vystoupení a prodaných vstupenek je Čínský národní cirkus historicky nejúspěšnější celovečerní akrobatickou show.

Vzpírání, žonglování a točení talíři, „vnitřní síla“ Chi Kung, díky které se artisté stávají imunními vůči čepelím dýk, hadí muži a ženy, stoje na rukou a salta, kouzlení a Chiao Ti, zápasy a simulace zvířecích pohybů v bojových tancích. To jsou základní formy akrobatické umění, které jsou obsažené v každém představení.

Čínská akrobacie má tradici delší než 2 000 let, nejprve patřila k císařské zábavě a císaři ji dovedli k dokonalosti. Již roku 200 př. n. l. vítali své zahraniční hosty těmi nejlepší akrobatickými představeními. Poté se umění rozšířilo i mezi běžný lid a nyní patří k oblíbené zábavě. Akrobatické umění si v Číně zachovává tradici dodnes a právě 24. 3. 2012 můžete v pražském Kongresovém centru spatřit dech beroucí (až šokující) představení, na které dlouho nezapomenete! Kdo neuvidí, neuvěří!

Vstupenky lze zakoupit exkluzivně v celé prodejní síti TICKET ART www.ticket-art.cz, včetně všech poboček CK ČEDOK. Vstupenky jsou k dispozici v cenách od 345 Kč.