Rubriky
CIRKUS

Nejčastější dotazy a odpovědi při nákupu nábytku

1. Jaký je typ nábytku, který hledám? Nejčastěji bude záležet na místnosti, ve které se chcete nábytkem vybavit. Každopádně byste měli zvolit nábytek, který odpovídá stylu místnosti a ostatního příslušenství.

2. Jakou cenu bych měl zaplatit za nábytek? Cena nábytku se liší podle kvality materiálu, zpracování a jiných faktorů. Z tohoto důvodu je lepší porovnat ceny různých obchodů s nábytkem a vybrat tu nejnižší cenu.

3. Jakou velikost potřebuji? Před výběrem si pečlivě prostudujte rozměry místnosti i potencionálního nábytku, abyste navrhli vhodnou velikost, která bude skutečně vypadat dobře ve vašem interiéru. Chcete-li další informace o velikostech, doporučujeme prohlédnout si webové stránky nebo zeptat se u obchodníka s nábytkem.

4. Jak je to s pořizovacími náklady? Někteří prodejci nabízejí možnost financovat své produkty, ale je také možné platit hotově nebo splatit časem. Nezapomeňte si ověřit i úrokovou sazbu a širší podmínky použitelné na daný produkt.

5. Je možné zařídit dodání / montáž? Pokud nemusíte nutně montovat nábytek sami, je lepší, když se postarají o montáž profesionálové, proto jsme si jisti, že budete spokojeni s jejich prací. Nastavené služby jsou nejen levnější nebo bezplatné (v závislosti na prodejci), ale budou také trvale provozovatelné a bezpečné pro celou domácnost.

Nejčastější dotazy a odpovědi při nákupu nábytku
Rubriky
CIRKUS

Vybírání televizoru – zjistěte, jak daleko sedět pro ochranu vašich očí!

Je důležité zvolit vhodnou vzdálenost od televizoru, abyste si nekazili zrak. Většina specialistů doporučuje sedět ve vzdálenosti asi 1,5 až 2 metry od obrazovky. Nejlepším řešením pro ochranu očí před únavou je nastavení optimálního kontrastu a jasu. Když uvidíte, že jste příliš blízko televize, dejte si pozor na to, abyste se nepokoušeli sledovat obrazovku s naprostou koncentrací. Pokud to uděláte, vaše oči mohou být nadměrně unavené a mohou dojít k trvalému poškození zraku.

Pokud chcete zajistit maximální ochranu svého zraku, pohybujte se ve vzdálenosti 2 metry od televizoru. U televizorů s plochou obrazovkou je nejlepší ponechat vzdálenost 1-1,5 metru. V takových situacích se doporučuje používání speciálních čoček, které omezují intenzitu světla a slouží k ochraně očí před škodlivými účinky modrého světla. Modré světlo může poškodit strukturu oka a zhoršit schopnost zaostření člověka.

Kromě toho je důležité rozumně regulovat intenzitu jasu obrazovky a respektovat čas strávený sledováním televize. Doporučuje se provádět 10minutové pauzy každých 30 minut sledování televizního programu. Pravidelné cvičení nebo čtení knih mohou být pro vaše oči lékem proti únavě. Abyste udrželi dobrý zrak i po dlouhé době pobytu u televize, je důležité dodržet tyto rady a dbát na bezpečnou vzdálenost od obrazovky.

Vybírání televizoru - zjistěte, jak daleko sedět pro ochranu vašich očí!